Pander bureau uit circa 1920
Pander bureau uit circa 1920
Groot eikenhouten bureau van de Nederlandse meubelfabrikant H. Pander & Zonen. Het bureau dateert waarschijnlijk uit circa 1920–1925, uit de overgangsperiode tussen art nouveau en vroege art deco.
De vorm is stevig en statig, maar niet zwaar. De afgeronde hoeken, licht gebogen ladefronten en donkere houten details geven het bureau een zachtere uitstraling dan de strakkere bureaus uit de jaren dertig. Aan beide zijden zitten drie ruime laden, in totaal zes. De originele sleutel is aanwezig.
Het bureau is aan de onderzijde van het blad gemerkt met PANDER en het nummer 133203.
Het bovenblad is opnieuw afgewerkt en daardoor weer helemaal fris, glad en direct klaar voor gebruik. De rest van het bureau heeft zijn oorspronkelijke doorleefde uitstraling behouden, met gebruikssporen die passen bij de leeftijd.
Een bijzonder en praktisch bureau voor een werkkamer, bibliotheek, winkel of atelier.
Afmetingen:
152 cm breed
86 cm diep
75 cm hoog
Ruimte tussen de ladenblokken:
53 cm breed
71 cm hoog
Conditie:
Goed. Het blad is opnieuw afgewerkt. Verder lichte gebruikssporen passend bij leeftijd en gebruik.
Materiaal:
Eikenhout en eikenfineer
Periode:
Circa 1920–1925
Herkomst:
Nederland, H. Pander & Zonen
Prijs:
€ 2800,-
Vraag over dit item?
Wil je meer weten over dit product, de prijs, beschikbaarheid of transport? Mail ons gerust. We zien dan meteen over welk item je vraag gaat.
Mail over dit item →



















